Akce školy, zprávy – 2005/2006

Rozloučení žáků 5. ročníku s naší školou

Žáci 5. ročníku si připravili na ukončení školního roku zábavný program, kterým potěšili žáky celé školy. Program byl plný kouzel, hádanek, soutěží, tanců a svojí vlastní závěrečnou písničkou se rozloučili s naší školou.
Můžete si prohlédnout fotografie z vystoupení.

Školní výlet do Rožnova

Na konci června se vydali žáci 3., 4. a 5. ročníku na školní výlet do Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm.

Svou prohlídku zahájili v areálu Mlýnská dolina. Zde se seznámili s různými technickými stavbami – pila, lisovna oleje, mlýn, kovárna, …, ve kterých se využívalo vodní síly.

Nejrozsáhlejším areálem muzea je Valašská dědina s tradičními roubenými domy a hospodářskými stavbami. Mohli si prohlédnout interiéry obytných domů, které ukazují způsob života obyvatel Valašska do poloviny 20. století.

Nakonec navštívili nejstarší areál muzea – Dřevěné městečko, jehož předlohou se stalo rožnovské náměstí z 2. poloviny 19. století s roubenými měšťanskými domy a kostelem. Děti zaujal i dům krejčího, který už v té době nabízel ubytování lázeňským hostům, nebo starodávná pošta, odkud si mohly ještě i dnes poslat pohlednici.

S novými zážitky se vydaly na zpáteční cestu, která všem rychle uběhla.
Můžete si prohlédnout fotografie z výletu.

Den dětí

Svůj svátek děti oslavily turistickou vycházkou na Šmelcovnu. Cestou řešily zajímavý úkol, z něhož vzešla zábavná tajenka. Odměnou pro ně bylo chutné občerstvení v "Osvěžovně u Čadíků".
Můžete si prohlédnout fotografie z vycházky.

Školní výlet do Boskovic

Děti z 1. a 2. ročníku navštívily zříceninu hradu v Boskovicích, kde se ocitly v době středověku. Poznaly blíže život na hradě, seznámily se s dobovým oblečením, jídlem a pitím, řemesly, dokonce i s kejklířským a šermířským uměním a mučicími nástroji té doby. Odpoledne jsme si prohlédli jeskyni Blanických rytířů v Rudce u Kunštátu. Děti byly překvapeny velikostí pískovcových soch vytesaných ve skále. S krásnou krajinou Drahanské vrchoviny jsme se rozloučili pohledem z nedaleké rozhledny.
Můžete si prohlédnout fotografie z výletu.

Výstava dětských prací

Už počtvrté jste mohli navštívit výstavu dětských prací, která letos nesla název "Malujeme pro radost". Mohli jste zhlédnout různé náměty a techniky vystavených prací a potěšit se upřímností dětského výtvarného projevu.
Můžete si prohlédnout fotografie z výstavy.

Lotrando a Zubejda

Stejně jako v minulých letech sehráli žáci naší školy divadelní představení.
Pohádku Lotrando a Zubejda nacvičovalo 63 žáků. Příprava vyžadovala hodně práce a trpělivosti. Nácvik probíhal ve dvou alternacích a všichni se chtěli ukázat. Proto jsme představení sehráli nejen pro maminky ke Dni matek, ale ještě několikrát. Veřejnosti jsme nabídli večerní představení. "Herci" hráli pro plný sál. V dalších dnech pohádku zhlédly i děti ze ZŠ Velká Bíteš, Brno-Kohoutovice, Veverské Knínice i děti z MŠ Domašov, Rudka a Veverské Knínice.
Dětem za jejich snahu zatleskalo přibližně 900 diváků.
Můžete si prohlédnout fotografie z divadla.

Vítání jara

Zima nám letos překazila účast na tradičním Vítání jara na Šmelcovně. Přestože jsme pilně nacvičovali, přivítali jsme jaro pouze ve třídě. Vystoupení žáků bylo vzhledem k nepříznivým podmínkám pořadatelem zrušeno.

Přišli jsme k vám na koledu

I letos jsme se zúčastnili již tradičního rozsvícení vánočního stromu na náměstí v Domašově. Svým vystoupením jsme chtěli přispět k vytvoření příjemné předvánoční nálady.

Básničky od srdíčka

Na začátku školního roku proběhl již 2. ročník recitační soutěže. Soutěžilo se ve dvou kategoriích. Vítězové třídních kol postoupili do školního kola, ve kterém jejich výkony hodnotila odborná porota. Odměnou všem bylo příjemně strávené odpoledne.
Můžete si prohlédnout fotografie ze soutěže.