ZŠ a MŠ Domašov
Skoč na hlavní menu.

2017/18     2016/17     2015/16     2014/15     2013/14     2012/13     2011/12     2010/11     2009/10     2008/9     2007/8     2006/7     2005/6    

Akce školy, zprávy – 2017/2018

Král Země písmen

Naši malí prvňáčci měli velký úkol. Putovali od začátku roku pár týdnů s Andulkou a tetkou Abecedkou a poznávali nová písmenka. Po zvládnutí první útlé knížky nastal slavnostní den. Přišel k nám do 1. třídy král Země písmen a donesl dětem zlatý klíč, který jim otevřel Slabikář a první slabiky.

A teprve teď prvňáčkům nastane putování k přečtení pohádky. A je to cesta pro ty nejšikovnější a nejodvážnější.

Od krále dostali i několik dobrých rad:

  • S úsměvem jde všechno líp.
  • Všechno nemusí jít napoprvé, ale nesmí se to vzdát.
  • Co opravdu chcete, to dokážete.

Takže nám popřejte hodně štěstí a trpělivosti.

Můžete si prohlédnout fotografie.

Návštěva Jezírka v Soběšicích

Dřevěný svět

(1. a 2. ročník)

Po úvodním příběhu provázela žáky programem larva brouka tesaříka. Žáci se při didaktické hře seznámili s jejím životem. Tato larva provedla žáky od kořene až po korunu stromu a seznámila je s jejich životem a využitím.

Žáci si prohlédli vypreparovaný kořenový systém smrku a doupný strom. Složili si dřevěné stromy a zahráli si didaktickou hru na dřevěné předměty. V rámci programu si děti zatopily v kachlových kamnech a upekly si na nich bramborové placky.

V terénní části programu si zahrály pohybové hry na stromy, vítr a bouřku. Domů všichni odcházeli s novými poznatky a plným bříškem.

Můžete si prohlédnout fotografie.

Barvy země

(3. až 5. ročník)

Vydali jsme se do neobyčejného světa, který se skrývá pod našima nohama. Společně jsme se přesvědčili, že půda není mrtvá a nudná, ale že představuje rozmanitou a zajímavou součást naší přírody.

Pomocí didaktických her se žáci dozvěděli, z čeho se půda skládá, jak vzniká a jaký vliv na ni může mít činnost člověka. Žáci na zajímavém přírodním modelu prozkoumali půdu a její strukturu do hloubky a zjistili, že existuje velké množství druhů půd. V terénu za pomoci speciální lupy k pozorování hmyzu mohli prozkoumat stavbu těla živých tvorů, kteří mají v půdě svůj domov. Praktickým klíčem zařadili žáci své půdní živočichy do správných druhů.

Na památku si děti namalovaly obrázek přírodními pigmenty získanými z různých druhů půd z nedalekého okolí. Barvu si samy namíchaly a mohly pozorovat, jakými zajímavými odstíny se půdy odlišují.

Můžete si prohlédnout fotografie.

Ježek

(projektové vyučování)

Přišel podzim a paní učitelka pro nás nachystala zábavné dopoledne. A o čem to bylo tentokrát? Na to jsme museli přijít sami!

A potom už jsme se dali do práce. Četli jsme povídání o ježkovi, plnili různé úkoly, doplňovali do textu, odpovídali na otázky, malovali, pracovali s básničkou a říkadlem. Zahráli jsme si pohybové hry a každý z nás si vyrobil z papíru svého ježečka.

Celé dopoledne uteklo velmi rychle a my jsme si o ježkovi domů odnášeli spoustu nových informací.

Můžete si prohlédnout fotografie.


Hlavní menu:


ZŠ a MŠ Domašov - http://skola.domasov.info
divadlo

Mapa stránek

Webdesign © JO-HA, e-mail: amos@domasov.infoNa začátek stránky