ZŠ a MŠ Domašov
Skoč na hlavní menu.

Nápověda

Mapa stránek

Mapa stránek obsahuje souhrnný přehled titulků všech stránek a záložek tohoto webu. Všechno uvidíte přehledně najednou ve formě odkazů.

RSS

Zkratka RSS se používá pro označení informačního kanálu, který dovoluje automatický příjem zpráv o novinknách na webové stránce. Aby to fungovalo, je potřeba používat některý z moderních webových prohlížečů (Opera, Firefox, ...), které mají možnost příjmu zpráv z RSS již zabudovanou. Jinak budete potřebovat samostatnou RSS čtečku.

Pokud se přihlásíte k odběru novinek – např. kliknutím na ikonku RSS ikona RSSv adresním řádku prohlížeče – budou se novinky kanálem RSS automaticky přijímat (podobně jako třeba elektronická pošta) a nebude nutné je pokaždé hledat přímo na stránkách.

XHTML 1.0  a  CSS 2.0

Zkratky XHTML a CSS označují standardy určené pro tvorbu webových stránek.

Pro většinu technických činností, které lidstvo provozuje, existuje nějaký standard nebo norma. Smyslem norem či standardů je, aby výsledek takové činnosti byl srozumitelný a použitelný pro co nejširší okruh uživatelů.

Určité standardy existují i pro způsob zápisu informace do webových stránek a k nim patří i standardy XHTML 1.0 a CSS 2.0 konzorcia W3C. Právě podle nich jsou vytvořeny i tyto stránky. Mimo jiné i díky tomu jsou pak přístupné i pro různě hendikepované uživatele nebo pro uživatele, kteří ke stránkám přistupují nějakým měně obvyklým způsobem (malý displej mobilního telefonu, hlasový výstup počítače, apod.).


Hlavní menu:


ZŠ a MŠ Domašov - http://skola.domasov.info
škola

Mapa stránek

Webdesign © JO-HA, e-mail: amos@domasov.infoNa začátek stránky